Fabrika Temizliği

Fabrika TemizliğiFabrika Temizliği; Fabrikalar, üretim faaliyetleri bakımından seri üretim imkânına sahip tesislerdir. Bu nedenle de fabrikalarda çeşitli makinelerin varlığı ve pek çok insanın vardiyalı olarak çalışması gerekmektedir. Aynı anda birçok makinenin çalıştığı bu tesislerde makinelerin neden olduğu kirler ise hem makinelerin hem de çalışanların verimini etkilemektedir. Ayrıca fabrikalar, makinelerin neden olduğu kirliliğin yanında gün içerisinde insanların ürettiği çöpler nedeniyle de kirlenmektedir. Kirlilik ve çöp miktarı fabrikadan fabrikaya değişse de, kirlilik sorununa çözüm noktasında düzenli olarak fabrika temizliği hizmeti alınmalıdır. Bu hizmeti için mutlaka profesyonel bir temizlik şirketi ile çalışılması gerekmektedir. Bu anlamda Efsane Temizlik, fabrika temizliği konusunda eğitimli personeli ve yeni nesil ekipmanları ile kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır. Peki, fabrikaların temizliği için hangi işlemler uygulanır? Fabrikalar hangi periyotlar ile temizlenmelidir?

Fabrika Temizliği İçin Uygulanması Gereken İşlemler Nelerdir?

Fabrika temizliği, için uygulanacak işlemler, işletmelerin faaliyet alanlarına göre değişiklik göstermektedir. Özellikle gıda fabrikalarında uygun endüstriyel temizlik ürünlerinin kullanılması büyük önem taşır. Çünkü örneğin; fabrikanın gıda üzerine hizmet verdiği göz önünde bulundurulmadan yanlış kimyasallar kullanılırsa, mamuller temizlik maddelerinden etkilenir ve zarar görebilirler. Yine fabrikaların temizliği için en önemli aşama, makinelerin temizliğinin ve gereken bakımlarının yapılmasıdır. Çünkü bu makinelerin düzenli olarak yapılması, makinelerin ömrünü uzatır ve daha verimli çalışmalarını sağlar.

Bunların yanında fabrika temizliği yaparken; ortak kullanım alanları olan tuvaletler, duvarlar, zemin, yönetim ofisi ve mutfak gibi alanların temizliği de sağlanır. Ancak bir alanda kullanılan temizlik malzemeleri diğerinde kullanılmaz ve her alan için özel ürünler kullanılır.

Fabrika Temizliği Periyotları…

Fabrika temizliği, düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Bu anlamda günlük, haftalık ve aylık olarak periyotlarda profesyonel temizlik hizmeti alınabilir. Çünkü fabrikaların düzenli olarak temizlenmesi demek; fabrikadaki hijyenik ortamın korunması ve çalışan sağlığının korunması anlamına gelmektedir. Fakat temizlik işlemlerin takibinin işletmeler tarafından sağlanması zordur. Bu nedenle fabrikadaki hangi bölümlerin temizliğinin yapıldığı hangi bölümlerin ise temizliğe ihtiyacı olduğunun takibi için mutlaka profesyonel bir temizlik şirketi ile çalışılmalıdır.

Hizmet Bölgelerimiz

Hizmet bölgelerimizden bahsetmemiz gerekirse; Beylikdüzü, Avcılar, Büyükçekmece, Bahçeşehir, Hadımköy, Kıraç, Esenyurt, İkitelli, Başakşehir, Silivri, Çatalca bölgelerinde ev temizliğifabrika temizliğiinşaat sonrası temizlik ve dış cephe temizliği hizmeti vermekteyiz.

Fabrika Temizliği Nasıl Yapılır?

  • Ücretsiz ekspertiz hizmeti ile şirketimiz sizin için, periyodik bir plan çıkarır.
  • İlgili Personellerimiz gelerek fabrikanıza keşif yapar.
  • Fabrika keşfi sonrasında sizin için uygun olan fiyat ve plan çıkarılır.
  • Fabrika temizliği nasıl yapılır sorunuza dair ilgili personeller sizi süreç hakkında bilgilendirir.
  • Fiyat konusunda anlaşmaya varılır.
  • Sizi uygun olan fabrikanızın boş olduğu bir zamanda anlaşılır ve randevu oluşturulur.
  • Fabrikanıza temizlik için yönlendirilen uzman çalışanlarımızın belgeleri ve sağlık belgeleri, eğitim belgeleri size ulaştırılır.
  • Temizlik esnasında lazım olacak belli malzemeler; eklemli platform, binicili zemin yıkama makinesi, sepetli vinç ve sanayi tipi vakum gibi malzemeleri hazırlayarak alana yönlendiririz.
  • Temizlik sırasında özel olarak fabrikalar için üretilmiş dezenfektanlı temizlik ürünlerini kullanırız.
  • Son olarak, uzman ekibimiz tarafından gerekli malzemeler ve fabrika için özel olarak üretilen temizlik ürünleriyle temizlenen fabrikanız size teslim edilir.

Uzman Ekiplerimiz ile Fabrika Temizliği

2011 yıldan beri bu sektörde bulunmamız dolayı Güntem temizlik olarak bu alanda deneyimli ve uzman bir firmayız. Bundan dolayı da uzun süre boyunca yanımızda eğitim görmüş ve deneyim kazanmış çalışanlarımız vardır. Hafife alınacak bir iş değildir, bundan dolayı uzman ekibimiz ile fabrika temizliği tercihinde bulunmalısınız. Hem çalışanlarınızın sağlığı için hem de fabrikanızın ünü için önemli bir etkendir. Dolayısıyla temizlik üstün körü amatör firmalara teslim edilmemelidir. Gerek zemin temizlenmesinde gerekse fabrikadaki dış cephe temizlemesinde kullanılan ve daha temiz olmasını sağlayan malzemelerin kullanımını bilen uzman kişilere ihtiyaç duyulur. Kullanılan fabrikaya özel temizlik ürünlerinin insan sağlığı için belli kullanılma detayları mevcuttur, bundan dolayı bu konuda da uzaman ekibe ihtiyaç duyulur. İş öncesinde ya da sonrasında herhangi bir soruya ya da soruna takılırsanız da 24 saat sizi telefon başında bekleyen müşteri hizmetlerimiz de bulunur.

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

X